03-5240290 :טל Call Now
כניסה למערכת פתח חשבון חינם

תיאטרון בית ליסין

תיאטרון בית ליסין הוא תיאטרון ציבורי הפועל במסגרות רבות ומגוונות בכל רחבי הארץ. מאפיינים אותו ניידות, נגישות ויוזמות בלתי שגרתית. מבחינה תוכנית, שואף התיאטרון להעלות על בימתו את מיטב ההצגות אשר תהיה בהן אמירה אמנותית, חברתית ועכשווית גם יחד. תיאטרון בית ליסין נוסד לפני 25 שנה במסגרת ההסתדרות. התיאטרון שוכן בתל-אביב כשחלק נכבד מפעילותו מתבצע בכ-70 ישובים ברחבי הארץ, ממטולה ועד אילת.

משנת 93' מכהנת כמנהלת התיאטרון ציפי פינס, הממלאת גם את תפקיד המנהלת האמנותית. בשנת 2005 העלה התיאטרון כ- 1,300 מופעים וכ-780,000 איש צפו בהצגותיו בכל רחבי הארץ. בהנהגתה של המנהלת ציפי פינס, התמקד תיאטרון בית ליסין בשנים האחרונות בהפקת מחזות מקוריים. למטרה זו השקיע הניהול האמנותי מאמצים רבים בפיתוח מחזות המשקפים את המאבקים הפוליטיים האינטנסיביים והשנויים במחלוקת בישראל הסוערת. כמו כן עוסק התיאטרון במחזאות האירופית והאמריקנית המודרנית-עכשווית. צירוף זה של מחזות מקוריים בצד מחזות מודרניים-עולמיים יצר קהל מסור ו"מכור" לתיאטרון בית ליסין. בשנה האחרונה היו לתיאטרון למעלה מ-30,000 מנויים בתל-אביב.

מאז ומעולם נבחנה הצלחתו של תיאטרון ביכולתו לרגש. במאה ה-21 , חייב התיאטרון לנוע קדימה, להמשיך ולחדש, כדי לתאר עולם הולך ומשתנה. אך בו בזמן, בעולם הזה, בו מושם דגש יותר ויותר על אפקטים מיוחדים ופעלולי מחשב, עלינו לשוב ולזכור את המוקד של ההוויה, את "האפקט" החשוב מכל – הלב. לעיתים נראה, כי אין עוד מקום לחוויה תיאטרלית, אך ההצלחות של העונות האחרונות בבית ליסין הוכיחו כי אין זה נכון. נראה כי גם עכשיו אין תחליף לאותה חוויה אנושית ונושמת, לאותו מפגש פיסי בין קהל ושחקן. אנו יושבים בחושך ומביטים בלהקה של שחקנים אשר אינה זקוקה לדבר, חוץ מיכולתה. אין להסביר את הרגע שבו אתה מביט בשחקן שעל הבמה, מקשיב לקולו ומתרגש, וכל זה משום שהוא הצליח לגעת בך, הצליח לחדור ללבך לרגע ולגנוב אותו לעד. זה אותו מפגש ספונטני וחד פעמי, ששום אמנות אחרת לא תוכל לעולם לשחזר. זה מה שאנחנו עושים בבית ליסין בשבילכם בשנים האחרונות ונעשה בשנים הבאות.

ועכשיו, יותר מתמיד כדאי להצטרף למנויי בית ליסין וכך תוכלו ליהנות מרפרטואר מגוון, משחקנים מהשורה הראשונה ומהצגות מרתקות. לאחר 23 שנים שבהם פעם תיאטרון בית ליסין במשכנו ברחוב ויצמן, עבר התיאטרון לביתו החדש בדיזנגוף. מתיאטרון קטן ותוסס צמח בית ליסין בשנים האחרונות, לתיאטרון חשוב ובעל ערך בחיי העיר תל-אביב. ההצגות שלנו זוכות להצלחה גדולה ומבוקשות בכל רחבי הארץ; מהצגות קטנות ואינטימיות, התפתחנו וגדלנו להצגות רבות משתתפים המופיעות על בימות גדולות. מיטב השחקנים הצטרפו לשורותינו; יחד יצרנו תיאטרון ישראלי, עכשווי, חי, בועט ומתקשר עם כל סוגי הקהל. קהל נלהב שהוכיח אהבה ליצירה ולתרבות, לאמניו ויוצריו.


© 2001-2012 All Rights Reserved. | Anti Spam Policy | Privacy & Security Policy

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image